sobota, 17 grudnia 2011

kartka ma duszę ...


Kartka ma duszę ...


Dawniej ludzie składali sobie życzenia za pomocą telegramówlub kartek z życzeniami wysyłanymi pocztą tradycyjną. Była to piękna i osobista tradycja, każdy uśmiechał się radośnie na widok listonosza, poza tym kartka z życzeniami, wypisana własnoręcznie zawsze ma duszę, daje poczucie bliskości, szacunku i osobistych uczuć przekazywanych wzajemnie. Obecnie w dobie komputerów, telefonów komórkowych, maili, tradycyjny sposób wysyłania życzeń, za pośrednictwem poczty tradycyjnej odchodzi trochę w zapomnienie. Najbardziej widoczny jest przed Świętami Bożego Narodzenia,wtedy jeszcze widać natłok osób wysyłających kartki świąteczne. Wiadomo łatwiej i szybciej jest wysłać jednym przesunięciem palca wirtualne życzenia, niż wypisywać kartkę, zaklejać w kopertę i jeszcze iść z nią na pocztę. Łatwiej, ale czy milej? To pytanie powinien zadać sobie każdy indywidualnie. Owszem lepiej wysłać kartkę z życzeniami wirtualnie niż w ogóle, jednak nie ma to jak kartka w wersji papierowej, dostarczona przez listonosza i wypisana własnoręcznie. Kartek z życzeniami na wszelkie okazje, jest w sklepach papierniczych duży wybór. Fantastyczną kategorią są kartki z życzeniami dla dzieci, na poszczególne latka życia, na chrzest, na Komunię Świętą. Cudowna pamiątka dla dziecka, po latach ma możliwość odczytania życzeń bliskich i z pewnością wzbudzą takie życzenia przyjemne i wzruszające uczucia. Podobnie jest z kartkami okolicznościowymi na ślub, każda para młoda pozostawia takie pamiątki w szczelnie zamkniętych koszykach, aby po latach móc powspominać ten wyjątkowy dzień w ich życiu. Jedyna okazja, w której wciąż można powiedzieć, królują kartki z życzeniami papierowe- to walentynki. Uwielbiamy te przepełnione kolorem czerwonym kartki, gdzie anonimowo można wysłać wyznanie uczuć ( owszem bardziej lubi to młodzież), ale i my dorośli lubimy czasem zabawić się jak nastolatki i poflirtować z sobą jak za dawnych lat. 
Kartki z życzeniami możemy dostać wszędzie, oferta jest bogata od tych tradycyjnych po bardziej artystyczne, oryginalne nie banalne. Jednak wspaniale można bawić się samemu, wykonując oryginalne kartki okolicznościowe własnoręcznie. Taki prezent może zastąpić już nawet typowy materialny upominek, a cieszyć może z podwójną siłą np.własnoręcznie zrobiona kartka z życzeniami na dzień mamy, lub dzień babci wywoła na pewno, wzruszenie i łezkę szczęścia. 
Nie odrzucajmy zatem tradycyjnych sposobów składania życzeń tak do końca.  W końcu to co ma duszę, ma też siłę docierania do serca.Kartki, karnety ... słowo pisane ! Z czystym sumieniem mogę przyznać, że zaliczam się do grona osób,które kartki wysyła i z wielką radością kartki otrzymuje. Chowam te otrzymane ... bezcenne uczucie, kiedy po latach zawartość mojego schowka przeglądam i wspominam osoby ! Takim, to oto sposobem rozpoczęła się moja przygoda z papierem ... papierowa galanteria, jak to niektórzy nazywają :) Kartki dla najbliższych, dla znajomych tworzyłam, serce w nich zostawiałam ... taką maleńka cząstkę siebie :)  Wierzcie mi ... radość osoby obdarowanej - bezcenna !!!  Pasją tworzenia zarażona i zachęcona przez przyjaciół zaczęłam tworzyć również dla innych !  Zachęcam ... kartka ma duszę i żaden mail, czy sms nie zastąpi radości, jaką daje słowo pisane !

Oto moje niektóre karteczki, które wyruszyły już w świat ...6 komentarzy:

 1. och bea nawet nie wiesz jak bardzo się cieszę, że w końcu jesteś wśród nas :):):) Super, że zdecydowałaś się zagościć na blogspocie. Teraz na bieżąco będę mogła śledzić twoja zwariowaną twórczość:):):)Mam nadzieję, że będziesz zarażać optymizmem ("powerem":)nie tylko nas ale również innych :):).
  Mam nadzieję, że Ci się spodoba i zostaniesz na dłużej.

  OdpowiedzUsuń
 2. Twoje kartki, kochana, mają DUSZĘ!!!!
  Są piękne!!!
  ps. ja też uwielbiam wysyłać i dostawać kartki!! :))

  OdpowiedzUsuń
 3. To ja ;) hurricane ;)
  i ja dziękuję za cudną kartkę !!!!! Twoje kartki to istne arcydzieła ;)

  OdpowiedzUsuń
 4. Wow!! świetne kartki!! ta pierwsza obłędna! i te ze śnieżynkami! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Śliczne! Strasznie podoba mi się ten nutkowy papier! Obłędny:)

  OdpowiedzUsuń
 6. Piękne!!! Ta pierwsza łał, inne też łał- bez wazeliny!

  OdpowiedzUsuń

♥ Dziękuję za Twoje odwiedziny i dobre słowo ♥